Samorozwój

Pomoc charytatywna

Może wydawać się sprzeczne z intuicją, aby pracować na pieniądze tylko po to, aby je oddać, ale w świecie, w którym jest tak wielu nieuprzywilejowanych ludzi, robienie tego może być opisane tylko jako szlachetny czyn.

Zauważ, że dawanie na cele charytatywne nie musi oznaczać przekazywania pieniędzy. Może to być wszystko, co przyda się komuś innemu, od żywności, przez ubrania i artykuły gospodarstwa domowego, po samochody i domy.

Jeśli rozważasz przekazanie darowizny na cele charytatywne po raz pierwszy, ale nie jesteś pewien, czy warto to zrobić, ten artykuł pokaże Ci, dlaczego jest to dobry pomysł zarówno dla Ciebie, jak i dla odbiorcy.

Czytaj dalej, aby poznać pięć powodów, dla których warto przekazać pieniądze na cele charytatywne.

1. To nie musi Cię nic kosztować

Darowizna na cele charytatywne nie musi być pieniędzmi, a już na pewno nie musi to być zupełnie nowa szafka, łóżko czy telewizor. Możesz oddać to, co w przeciwnym razie wyrzuciłbyś na śmietnik, jeśli jest to nadal przydatne, a to nic nie kosztuje.

Jeśli chodzi o transport, można przyjść do drzwi wejściowych i odebrać elementy za darmo.

2. Organizacje charytatywne dają możliwość odwdzięczenia się

Każdy czerpie korzyści ze społeczeństwa, w którym żyje. Cieszymy się właściwą opieką zdrowotną, jeździmy po przyzwoitych drogach, chodzimy po wybrukowanych i oświetlonych chodnikach i zabieramy nasze dzieci do finansowanych przez rząd szkół.

Przekazywanie datków na cele charytatywne jest sposobem na odwdzięczenie się społeczności i społeczeństwu, które umożliwiły nam korzystanie z tych korzyści.

3. Zmniejsza ubóstwo na świecie

Nawet jeśli w niewielkim stopniu, Twoja darowizna z pewnością przyczyni się do globalnej walki z ubóstwem. Organizacje charytatywne zazwyczaj skupiają się na najuboższych i najbardziej bezbronnych. Zapewniając im żywność, ubrania i podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, organizacje te umożliwiają biednym pracę, inwestowanie, zarabianie pieniędzy i oszczędzanie, aby poprawić jakość swojego życia.

4. Korzystasz z ulg podatkowych

Podczas szerzenia pozytywnych emocji i dążenia do tego, by inni wiedli lepsze życie poprzez swoje darowizny, zarabiasz również na siebie. Cokolwiek dasz organizacji non-profit zarabia ulgę podatkową i zasadniczo pomaga zaoszczędzić pieniądze.

System ulg podatkowych jest prosty; jeśli zarabiasz $8,000 i przekazujesz $100 na cele charytatywne, dochód do opodatkowania nie będzie zawierał tych $100, co oznacza, że zapłacisz procent w wysokości $7,900 zamiast $8,000. Zapaleni darczyńcy mogą dużo zaoszczędzić w dłuższej perspektywie.

5.Wolontariat

Dla ludzi, którzy wolą wolontariat w pracy społecznej lub w domu dziecka lub domu opieki, jest to świetna okazja, aby spotkać podobnie myślących ludzi i poznać swoich sąsiadów.

Niektórzy ludzie nawet używają tych zgromadzeń, aby nawiązać połączenia zawodowe i zwiększyć zasięg swoich marek. Nie powinien to być główny powód, dla którego udzielasz się w organizacji charytatywnej, ale nie ma nic złego w korzystaniu z tych małych przerw i sesji rozmów na swoją korzyść.