Wycieczki

Narodowy Rezerwat Morski Zatoki Perskiej

Narodowy Rezerwat Morski Zatoki Perskiej

Historia odbija się echem w tym regionie przybrzeżnym, ale zagrożenia dla środowiska są duże. Rozciągając się na 160 mil od Santa Rosa Island na Florydzie na wschodzie do Cat Island w Mississippi na zachodzie, Gulf Islands National Seashore obejmuje dwa stany, w tym siedem wysp i część lądu. Jego 13 unikalnych obszarów rozciąga się od historycznych fortów sprzed wojny secesyjnej do dzikich plaż z białym kwarcowym piaskiem dostępnych tylko łodzią.

Florydzka zatoka Pensacola, z głęboką wodą i chronionym portem, od dawna uważana jest za najważniejsze miejsce do kotwiczenia statków na północnym wybrzeżu Zatoki Perskiej. W związku z tym Fort Pickens, zaprojektowany w celu ochrony zatoki i stoczni marynarki wojennej w Pensacoli, został celowo zbudowany tak, aby wyglądał masywnie i zastraszająco. Na zachodnim krańcu wyspy Santa Rosa, fort mógł pomieścić ponad 200 armat i uwolnić ogień z maksymalnie 1000 żołnierzy podczas oblężenia.

Obszar ten odegrał również kluczową rolę w udostępnieniu plaż dla wszystkich, niezależnie od rasy. Prawo Jima Crowa na Południu sprawiło, że wiele plaż było niedostępnych dla czarnych rodzin. W rezultacie wiele czarnych dzieci utonęło, ponieważ pływały bez nadzoru lub w niebezpiecznych wodach. Aby zmienić te prawa, Dr. Gilbert Mason, Sr., prowadził pokojowe „wade-ins”, podobne do restauracyjnych „sit-ins”, do wód Zatoki Meksykańskiej przy plażach w pobliżu Biloxi. Wiele z tych protestów spotkało się z przemocą, ale w 1968 roku Departament Sprawiedliwości w końcu zwyciężył i otworzył te publiczne plaże dla wszystkich.

Pod wieloma względami Gulf Islands to senna, idylliczna destynacja, pełna ptaków i żółwi morskich oraz echa amerykańskiej historii. Swoje gniazda i domy zakładają tam różne zwierzęta, w tym 12 gatunków zagrożonych lub będących w niebezpieczeństwie, takich jak jesiotr zatokowy i manat zachodnioindyjski.

W 2010 roku wyciek z platformy wiertniczej Deepwater Horizon spowodował, że na piasku pojawiły się plamy ropy i smoły, co doprowadziło do zakazu połowów i kąpieli. Intensywne huragany, ostatnio Zeta i Sally, spowodowały spustoszenie dróg i infrastruktury. Delikatny taniec pomiędzy człowiekiem a naturą jest w pełni widoczny na tych wyspach.