Wycieczki

Martin Luther King park historyczny

Martin Luther King, Jr. Narodowy Park Historyczny

Poznaj historię praw obywatelskich i bohaterów, którzy promowali równość. Wokół kilku przecznic w Atlancie, Georgia’s Auburn Avenue – niegdyś tętniącego życiem serca czarnej społeczności miasta znanej jako Sweet Auburn – Martin Luther King, Jr. Narodowy Park Historyczny podkreśla najbardziej kształtujące przestrzenie w życiu młodego Kinga.

Od dnia narodzin do 12 roku życia King mieszkał przy 501 Auburn Avenue w domu w stylu Queen Anne z 1895 roku, który jego dziadek macierzysty, wielebny Adam Daniel Williams, kupił za 3,500 dolarów od białych właścicieli w 1909 roku. Dwupiętrowy dom, z misternie wyciętymi drewnianymi listwami i gankiem, był miejscem tętniącym życiem: King dzielił dom z dziadkami, rodzicami, dwójką rodzeństwa i sporadycznie z granicą.

Kościół Ebenezer Baptist Church, znajdujący się tuż obok domu dzieciństwa Kinga, był prawdopodobnie najbardziej wpływową przestrzenią w jego życiu. Jego dziadek został pionierskim drugim pastorem kościoła w 1894 roku, głosząc społeczną ewangelię rozwoju czarnego biznesu i praw obywatelskich. Kiedy zmarł w 1931 roku, głównym pastorem został ojciec Kinga, Michael, potężny patriarcha i zagorzały kaznodzieja. King, Jr, dołączył do ojca jako współ-pastor w 1959 roku i służył w kościele aż do śmierci. O Ebenezer, King, Jr, powiedział kiedyś: „Moi najlepsi przyjaciele byli w szkółce niedzielnej i to właśnie szkółka niedzielna pomogła mi zbudować zdolność do dogadywania się z ludźmi.”

Międzynarodowa ścieżka praw obywatelskich (International Civil Rights Walk of Fame), znajdująca się na promenadzie prowadzącej do centrum odwiedzających park, zawiera granitowe znaczniki z osadzonymi odciskami stóp ikon praw człowieka, w tym Rosy Parks, Desmonda Tutu, kongresmena Johna Lewisa i Sidneya Poitiera.

Park jest również miejscem ostatecznego spoczynku Kinga i jego żony, Coretty Scott King. Cztery godziny jazdy na południowy zachód od Alabamy znajduje się Narodowy Historyczny Szlak Selma do Montgomery, gdzie King poprowadził zwolenników wszystkich ras do walki o prawo Czarnych do głosowania.