Miłość

Jak uleczyć złamane serce?

Złamane serce nie jest selektywne. Ból serca nie jest uprzedzony. Nie ma znaczenia, czy jesteś mężczyzną, kobietą, hetero, gejem, czarnym, białym, czy jakąkolwiek inną tożsamością, którą możesz nosić. Wszystkie serca pękają w ten sam sposób i wszystkie serca się naprawią, jeśli poświęcimy im wystarczająco dużo czasu. Jako istoty ludzkie mamy wbudowany czynnik „niecierpliwości”, który chce, aby ból się skończył i nie pozwala nam czekać na proces potrzebny do uzdrowienia. Wielu myśli, że jeśli spotkają kogoś innego wkrótce po rozpadzie złego związku, wypełni on pustkę, którą pozostawiła miłość.

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci p uzdrowić swoje złamane serce i pomóc ci z powrotem do szczęśliwszej i zdrowszej przestrzeni:

Oceń związek

Pomyśl naprawdę ciężko o osobie, której już nie widzisz

Możesz tęsknić za związkiem, ale pod koniec, czy naprawdę doceniłeś sposób, w jaki cię traktowano? Zadaj sobie pytanie: „Czy to jest osoba, którą kochałem? Czy też bycie w związku, który kochałem?”. Poczucie bycia wyjątkowym dla kogoś innego wypełnia wszystkich nas radością, ale jeśli ta osoba nie traktowała cię tak, jak byłeś kimś wyjątkowym – co jest do przegapienia?

Daj sobie dużo czasu „dla siebie”

Czas uleczy twoje rany. Czas spędzony samemu to sposób, w jaki Wszechświat przygotowuje cię do następnego lepszego związku, który pojawi się na twojej drodze.

Zakwestionuj wszelką gorycz związaną z rozstaniem

Twój partner mógł być prawdziwym palantem pod koniec, ale zadaj sobie pytanie, czy jesteś naprawdę rozgoryczony w stosunku do tej osoby, czy jesteś naprawdę zły na siebie za udział w niezdrowym partnerstwie?

Przestań się obwiniać, że nie udało ci się „naprawić” związku

Możesz być zła na siebie za to, że próbowałaś naprawić to, co było złe, podczas gdy twój partner wciąż odchodził. Tam są „brać” i tam są „dawać” w niszczących związkach. Ty możesz być błogosławiony z byciem „dawcą”, ale nie wszystko może być naprawione i „biorca” generalnie nie docenia wysiłków wkładanych przez „dawcę”.

Wykorzystaj swój samotny czas na uzdrowienie i rozciągnięcie siebie

Rób rzeczy, które sprawiają ci przyjemność. Samotne wychodzenie może być przerażające, ale uznaj to za część swojego rozwoju osobistego. Staraj się promieniować swoim najlepszym wewnętrznym blaskiem i projektować dobrą energię, kiedy wychodzisz. Ciesz się przygodą!

Nie szukaj zastępstwa

Zastępstwo będzie tylko tymczasowe – ostatecznie chcesz mieć związek. Musisz poświęcić czas na odbudowanie swoich emocjonalnych zbiorników. Jeśli zbyt wcześnie wystawisz się na próbę, to naprawdę będziesz działać na pusto.

Dowiedz się, kim jesteś i czego chcesz

Użyj tego czasu, aby naprawdę poznać siebie i swoje pragnienia. Napisz, kim jesteś – swoje talenty, cechy, marzenia itp. Następnie napisz, czego chcesz od związku – zaufania, śmiechu, zgodnych zainteresowań itp.

Znajdź nowe rzeczy, które cię interesują

To jest twój czas, aby pracować nad tym, kim jesteś. Jeśli zachowujesz się i robisz te same rzeczy co wcześniej, to prawdopodobnie przyciągniesz ten sam rodzaj relacji. Wyjdź poza ramy. Spróbuj nowych i różnych działań.

Naucz się jak być samemu

Jeśli nie lubisz swojego własnego towarzystwa, jak partner może się nim cieszyć? Rozpieszczaj siebie, przygotuj sobie zdrowe posiłki, utrzymuj swoją przestrzeń w czystości i odzyskaj poczucie własnej wartości. Za każdym razem, gdy zrobisz coś miłego dla siebie, wzmocni to twoje poczucie własnej wartości.