Odzywianie

Chipotle

Jedną z bardziej popularnych opcji jest dziś właściwie jedno z moich ulubionych miejsc: Chipotle.

To jest więcej niż możliwe, aby mieć zdrowy posiłek w Chipotle, że nie doda nadmiar tkanki tłuszczowej do ramki.

Problem, że większość ludzi ma, gdy idą do Chipotle jest to, że ładują się na posiłki, które mają zbyt wiele węglowodanów i tłuszczów.

Posiłki, które są wysokie w węglowodany i wysokie w tłuszcze zawsze będzie równać do Ciebie spożywających więcej kalorii. A w rezultacie jedzenie zbyt wielu kalorii zawsze doprowadzi do zdobycia złej wagi (tkanki tłuszczowej).

W dzisiejszym świecie większość ludzi jest o robieniu wszystkiego, co chcą zrobić bez względu na jakiekolwiek konsekwencje dla ich zdrowia. Obejmuje to jedzenie wszystkiego, co chcą, kiedy tylko chcą.

Większość ludzi żyje w ten sposób, ale potem często narzeka, gdy ich ciało wygląda i czuje się jak Play-Doh.

Nie masz prawa narzekać na to, jak wyglądasz, kiedy nie chcesz być zdyscyplinowany na tyle, by dokonywać lepszych wyborów.

Narzekając bez podejmowania działań jest jednym z ostatecznych przykładów fake hustle.

Co to jest typowy posiłek w Chipotle?

Oto typowy posiłek, że większość ludzi dostać, gdy jedzą w Chipotle:

Burrito z mąki (carb)

Ryż (carb)

Fasola (carb)

Kurczak (białko)

Sour Cream (tłuszcz)

Guacamole (tłuszcz)

Ser (tłuszcz)

Soda lub sok (carb)

Stosunek węglowodanów i tłuszczów do białka w tym posiłku to absolutna abominacja!

W rezultacie ten posiłek jest katastrofą dla budowy ciała. Jest niski poziom białka i niebotycznie wysoki poziom węglowodanów i tłuszczów.

Jedzenie posiłków o wysokiej zawartości węglowodanów i tłuszczów obciąża organizm zbyt dużą ilością kalorii (energii) na raz.

Posiadanie pełnego baku odpowiedniego rodzaju gazu (węglowodany/glikogen) jest świetne, gdy energia ma być użyta do treningu. Ale ponieważ jedynym treningiem większości ludzi jest bieganie z ust do ust, energia ta nie jest wykorzystywana.

Niewykorzystana energia przechowuje się jako tkanka tłuszczowa w czasie. Ponadto większość tego tłuszczu idzie bezpośrednio do teraz wystające jelita i szeroki, płaski tyłek.

Innymi słowy, większość ludzi kończy wyglądając jak Homer Simpson, Peter Griffin, lub przerażony chudy grubas (byłem nim).

Nie trzeba być Einsteinem, aby zobaczyć, że noszenie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej nie jest zdrowe, pomimo niektórych fałszywych narracji obecnych w mediach.

Lepszą opcją dla kogoś, kto próbuje zbudować mięśnie lub stracić tkankę tłuszczową, byłoby wybranie posiłku o wysokiej zawartości białka z umiarkowaną ilością węglowodanów lub umiarkowaną ilością tłuszczu.

Dieta wysokobiałkowa nie zawiodła nikogo, kogo celem było zbudowanie mięśni i utrata tłuszczu.