Miłość

Bratnie dusze

Bratnia dusza. Słowo to wywołuje wiele emocji, od podniecenia i przyjemności po niedowierzanie i pogardę.

Wielu duchowych poszukiwaczy wierzy w istnienie bratniej duszy, jedynej osoby, która sprawi, że twoje życie będzie naprawdę kompletne. Teoria rozszczepienia duszy, którą wyznaje wielu ekspertów, wyjaśnia istnienie bratniej duszy. Teoria ta sugeruje, że w momencie narodzin lub krótko przed nimi, każda dusza zostaje rozdzielona na dwie części. W życiu te dwie dusze będą przyciągane do siebie, każda z nich będzie chciała ponownie połączyć się ze swoim partnerem. To ponowne połączenie jest ostateczną błogością, zejściem się dwóch doskonałych połówek w celu uzupełnienia duszy. Znalezienie miłości jest ostatecznym celem dla większości ludzi. Dlaczego więc „idealny” romans często rozpada się na kawałki?

Historia wygląda tak: Dwoje ludzi spotyka się; iskry lecą. Kochankowie są przekonani, że to jest Ta Wielka – miłość na całe życie. Przez pewien czas żyją w stanie ciągłej błogości. Wydaje się, że dzielą ze sobą najgłębsze myśli i pragnienia. Czasami potrafią czytać sobie w myślach. Stopniowo komunikacja się psuje. Odkrywają, że są bardziej różni, niż im się na początku wydawało. Związek rozpada się i w końcu kończy się niechlujnym rozstaniem. Przez pewien czas oboje szukają miłości gdzie indziej. Samotność w końcu popycha ich z powrotem na znajome terytorium. Zapominają o swoich różnicach i znów wpadają sobie w ramiona. Cykl się powtarza.

Istnieją trzy możliwe przyczyny tego cyklu nieudanej miłości. Po pierwsze, są tacy ludzie, którzy potrzebują być potrzebni. Podświadomie szukają partnera z wadami, wierząc, że mogą naprawić te wady i wykuć idealny związek. Ci ludzie często znajdują partnera, który chce być „naprawiony”. Jednak istoty ludzkie naprawdę zmieniają się tylko wtedy, gdy same podejmują wysiłek. Takie związki – określane przez współczesną psychologię jako „współzależne” – prawie zawsze kończą się niepowodzeniem.

Druga przyczyna cyklu rozpadów i rozstań ma również związek z podświadomymi pragnieniami pary. Wiele osób szuka partnera, który wypełni jakąś brakującą dziurę w ich życiu. Tak więc osoba, która miała nieobecnych rodziców lub surowe dzieciństwo, będzie szukać kochanka, który działa w roli rodzica, a nie partnera. Inna czuje się zobowiązana do opieki nad innymi i szuka kochanka, który pozwoli jej to robić. Te związki w końcu się rozpadają, ponieważ „dziecko” kończy się buntem przeciwko „rodzicowi”.

W trzecim, najrzadszym przypadku, dwie osoby naprawdę są bratnimi duszami. Jeśli dwoje ludzi jest naprawdę bratnimi duszami – jedna dusza podzielona na dwie – to jak może rozpocząć się ten cykl? Odpowiedź leży w karmie. Karma to mechanizm, dzięki któremu wszechświat i wszystko w nim ewoluuje. Każde nasze działanie ma konsekwencje, czy to pozytywne, czy negatywne. Pozytywna energia, którą wysyłamy, odbija się i powoduje taką samą reakcję w naszym własnym życiu. Negatywne działania przynoszą negatywne nagrody. Pozytywne działania przynoszą pozytywne nagrody. Dlatego dusza delikatnie, stopniowo osiąga stan równowagi, czyli błogości.

Karma może wnieść duchowy klucz do procesu znalezienia bratniej duszy. Dwie związane ze sobą dusze dzielą się nawzajem swoimi karmicznymi nagrodami – pozytywnymi i negatywnymi. Dwie połówki duszy mogą mieć zupełnie inne doświadczenia w ciągu swojego życia, przez co w momencie spotkania znajdują się w różnych punktach nauki i równowagi. Jeśli jedna dusza jest zbyt daleko w tyle za drugą w swoim rozwoju duchowym, obie połówki nie będą się prawidłowo łączyć.

Jeśli zauważysz, że wracasz raz po raz do związku, który konsekwentnie kończy się porażką, powinieneś najpierw dokonać uczciwej oceny własnych motywów. Czy próbujesz naprawić swojego partnera? Czy próbujesz pokazać mu lepszy sposób na życie lub podnieść go na piedestał? Czy jest jakaś część siebie, którą chcesz poprawić, a którą widzisz odzwierciedloną w nim? Te mogą wskazywać na relację rodzic-dziecko lub współzależną.

Kiedy już uczciwie przyjrzysz się własnym motywom, możesz skonsultować się z wiarygodnym medium. Psychik może uporządkować związek między Tobą a Twoim byłym i określić, w którym z trzech cykli jesteś uwikłana. Jeśli nie masz do czynienia z bratnią duszą, psychika może zasugerować sposoby na przerwanie połączenia, które się między wami utworzyło.

Jeśli masz do czynienia z bratnią duszą, medium może być w stanie doradzić ci, jak daleko od siebie jesteście w rozwoju duchowym. Jeśli to konieczne, medium może pomóc ci przerwać połączenie między wami lub wysłać cię do kogoś, kto może.

Znalezienie odpowiedniego medium jest jak znalezienie odpowiedniego lekarza. Niektórzy psychicy zajmują się ogólnymi tematami, podczas gdy inni są bardziej wyspecjalizowani. Będziesz także chciał sprawdzić ich oceny i recenzje. Zaufaj swojemu instynktowi. Jeśli coś po prostu czuje się źle, przejdź do następnego, do którego możesz zadzwonić. Po znalezieniu odpowiedniego psychika, bądź przygotowany na spędzenie trochę czasu na rozmowie z nimi. Odpowiedzi na duże problemy nie mogą być rozwiązane w ciągu pięciu lub dziesięciu minut. Bądź w 100% szczery. Jeśli kłamiesz lub ukrywasz ważne szczegóły swojego problemu, oszukujesz tylko siebie.